Program

Başvuru Tarihi

07.09.2017 – 14.10.2017

Göğüs Numaraları:

14 Ekim Cumartesi günü 09:00 / 18:00 - Pazar günü 07:00 / 08:30 saatleri arasında Darıca Medya evinde kurulacak olan Maraton stantlarında katılımcılara bir adet göğüs numarası verilecektir. Göğüs numarası, yine stantlarda verilecek olan 4 adet çengelli iğne ile formanın göğüs bölümüne tutturulmalıdır. Halk koşusu için Kocaeli genelinde belirlenecek noktalardaki stantlarda kayıt ve dağıtımı yapılacaktır.

Göğüs numarası ve çipini kendisi alamayacak olan katılımcılar adına, kimlik fotokopisi ile (koşacak olan kişinin) herhangi bir kişi göğüs numarası ve çipini alabilir.

Zamanlama Çipi :

14 Ekim Cumartesi günü 09:00 / 18:00 - Pazar günü 07:00 / 08:30 saatleri arasında Darıca Medya evinde kurulacak olan Maraton stantlarında katılımcılara bir adet zamanlama çipi verilecektir. Çip ayakkabı bağına bağlanmalıdır. Çipi olmayan yarışmacının derecesi ölçülemez.
Dikkat: Zamanlama çipi katılımcı tarafından kontrol edilerek alınmalıdır. Çipinizin göğüs numaranızla aynı numarada olması gerekmektedir.

Takım Tasnifi :

Takım Tasniflerine sadece Türkiye Atletizm Federasyonu'ndan alınmış onaylı listede bulunan spor kulüplerine mensup sporcular kayıt yapabilirler. Takımların en başarılı üç sporcusunun dereceleri toplanır. Eşitlikte 3. olan sporcuların dereceleri dikkate alınır.

Master Kategoriler:

Bir sporcu hem ilk ona girip hemde master kategorisinde derece aldığında iki ödülü alabilecektir. Yabancı sporcularda Master kategorilerinde sıralamaya tabii olup ödül alabilirler.

Tişört ve Madalya:

15 Ekim Pazar günü Yarışmalardan sonra kurulacak olan stantlarda katılımcılar; tişört ve anı madalyalarını teslim alabilirler.

Diskalifikasyon:

Göğüs numarası başkalarına devredilemez. Yarış güzergâhından çıkılması, güzergâhın değiştirilmesi ve göğüs numarasının başkalarına devredilmesi diskalifiye olunmasına neden olur.

Zaman Sınırı:

Tüm katılımcılar için zaman sınırı 2.30 saattir. 12.00’da trafik açılacaktır. Bu süreden sonra halen parkurda bulunan koşucular kaldırımdan koşmaya devam edebilirler.

Yarışma Güzergahı ve Saatleri

Başlangıç Noktası

Yarı Maraton  Ve Halk Koşusu için başlangıç noktası Darıca Belediyesi Hizmet Binası önünde yapılacaktır,

Yarı maraton start: Saat: 09:30

Halk koşusu(3km) start: Saat: 09:45

Bitiş Noktası

Yarı maraton için bitiş noktası Cumhuriyet Meydanıdır.

Halk koşusu için bitiş noktası Darıca  Halk Bankası önüdür.

Yarış Alanına Ulaşım:

Darıca tren İstasyonundan 07:30 - 08:30 saatleri arasında,

Çayırova Mc Donalds önünden 07:30 - 08:30 saatleri arasında,

Burhan Felek Atletizm Sahası önünden 07:00 de

Kocaeli Perşembe Pazarı önünden 07:00 de yarış alanına otobüsler kalkacaktır.

Sakarya stadından 6:30'da hareket edecektir.

Organizasyon komitesi yarış alanında otopark hizmeti sunmamaktadır.

Kartal Metro İstasyonu, 3 numaralı çıkış (Kadiköy yönü) ve 2 numaralı çıkış (Pendik yönü) 7.30 ve 8.15 olarak 2 servis MERTER'den saat 06.00 da hareket edecektir.

Kişisel Eşyalar:

Katılımcılar, eşyalarını Cumhuriyet Meydanında kurulacak olan emanet odasına bırakabilirler. Ayrıca kıyafet değişikliklerini çıkış alanına kurulacak soyunma kabinlerinde gerçekleştirebilirler. Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. Organizasyon Komitesi, tüm katılımcıları, kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

Su ve Sünger İstasyonları:

5.Km Su İstasyonu

7,5. Km Sünger İstasyonu

10.Km Su İstasyonu

12,5. Km Sünger İstasyonu

15.Km Su İstasyonu

17,5. Km Sünger İstasyonu

20. Km Su İstasyonu

Tuvaletler:

Çıkış ve Varış noktasında bulundurulacaktır.

İlkyardım:

Parkur boyunca 3 ambulans görev yapacak, varış alanında çadır hastane kurulacaktır. UYARI: Ambulanslara sadece sağlık sorunları nedeniyle yarışı terk etmek zorunda kalanlar alınacaktır. Yarışı bırakanlar için ayrıca araç tahsis edilecektir.

Kupalar:

Müsabakalarda şampiyon olan sporculara verilecektir. Altı ay içerisinde alınmayan kupalardan Organizasyon Komitesi sorumlu değildir.

Toplama Aracı:

Son koşucunun arkasından ilerler.

Sağlıkla İlgili Öneriler:

Yarış öncesi muayene olunuz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar, yarışa katılmamalıdırlar. Yarışa uykunuzu almış ve dinlenmiş bir şekilde katılmalısınız. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınınız. Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Yarış esnasında oluşan bir sağlık sorunu için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz.

Katılım Koşulları:

1999 ve öncesi doğumlu, yeterli antrenman koşullarına sahip  sporcular Yarı Maraton’a katılabilir. Halk Koşusu için yaş sınırı yoktur.

Organizasyona İlişkin Sınırlamalar:

Darıca yarı Maratonu bir koşu organizasyonu olup, kedi, köpek gibi hayvanlar ve bisiklet, motosiklet, paten, ya da herhangi bir başka tekerlekli araçla katılıma izin verilmez. Darıca Yarı Maratonu’nun organizatörü Darıca Belediyesidir. Katılımcıların, organizasyona uygun spor giysilerle gelmeleri gerekmektedir.

Not: Genel sıralamada ve Masterlerde dereceye girenler iki ödülüde alırlar.

50.000 dolar dünya rekoru ödülü, IAAF ve AIMS onayladıktan sonra ödenecektir.

© 2018 Darıca Yarı Maraton l Darıca Half Marathon l Darıca Halb Marathon Resmi Web Sitesi - Telif Hakkı
© 2018 Darıca Yarı Maraton l Darıca Half Marathon l Darıca Halb Marathon Resmi Web Sitesi - Telif Hakkı